Żłobek i przedszkole
Przytulny Kącik
ul. Kujawska 4a
40-219 Katowice

Szukaj w całym serwisie

Przytulny Kącik

O nas

Prywatny żłobek i przedszkole Przytulny KącikTo miejsce bajkowe. Zostało stworzone specjalnie dla małych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, które wyruszają w pierwszą samodzielną „podróż”.
Przytulny Kącik powstał w 2008 roku jako PIERWSZA TAKA PLACÓWKA W KATOWICACH. Stworzyliśmy go po to, by nawet najmłodsze dzieci mogły mieć „swoje miejsce”, by rodzice — zwłaszcza mamy — mogli nawiązać kontakty z innymi rodzicami, a przy okazji zobaczyć swego malucha wśród rówieśników.

Z czasem po namowach naszych klientów stworzyliśmy również przedszkole! Dzięki temu możemy wprowadzać nasze małe istotki w świat edukacji przedszkolnej. Kluczem do wiedzy jest umiejętność jej przekazywania. U nas nauka przybiera formę zabawy, dzięki czemu Dziecko w naturalny i łatwy sposób poznaje świat.

Przytulny Kącik to miejsce, do którego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy szukają dla swoich pociech bezpieczeństwa, ciepła i życzliwości. Prywatny żłobek i przedszkole „Przytulny Kącik” jest miejscem spotkań i zabawy dla małych i większych dzieci, w którym Rodzice mogą odprężyć się, porozmawiać o wspólnych problemach i doświadczeniach — bez poczucia winy, że mają czas dla siebie kosztem dziecka.

Jesteśmy pod stałą kontrolą
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

w Katowicach.

U nas dobrze i bezpiecznie jest Dziecku i Rodzicom.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

Przytulny Kącik

Utwórz swoją wizytówkę

KADRA

Wszystkie osoby opiekujące się dziećmi w Przytulnym Kąciku, posiadają odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie. Możemy pochwalić się młodą, pełną optymizmu, ciepła i pomysłów kadrą.

Nasze dzieci są pod stałą opieką psychologa.

Ciocie opiekujące się naszymi dziećmi:

Ciocia Ania – mgr Anna Radomska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wydział Nauk Społecznych. Jest osobą radosną, ciepłą, spontaniczną i otwartą na innych, łatwo nawiązująca kontakt z dziećmi. Jest bardzo odpowiedzialna, cierpliwa, sumienna i rzetelna. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyła pracując jako opiekunka. Zajmowała się przez 2 lata rodzeństwem roczną dziewczynką i 3letnim chłopcem.

Ciocia Asia – mgr Joanna Burczyk, zdobyła tytuł magistra z pedagogiki opiekuńczej z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w październiku 2011 roku rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wcześniej pracowała w niepublicznym przedszkolu w Lublinie, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe. Jest przesympatyczną, miłą i uśmiechniętą osobą. Ma wspaniały kontakt z dziećmi :)

Ciocia Gosia- mgr Małgorzata Skrzypczak, jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wydział Opieki Zdrowotnej kierunek położnictwo. Jest bardzo ciepłą i kochającą wszystkie dzieci osobą. Przesympatyczna i zawsze uśmiechnięta bawi się z dziećmi każdego dnia. Podczas zajęć i zabaw, które prowadzi dzieci przeżywają prawdziwą przygodę i odkrywają nowy świat.
Doświadczenie zdobywała podczas bardzo licznych praktyk na oddziałach szpitalnych, pomogła wielu dzidziusiom przyjść na świat, a teraz się nimi opiekuje :D

Ciocia Gabrysia – Gabriela Okwieka, lektor języka angielskiego
z kilkunastoletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ciocia jest fantastyczną osobą, uwielbia dzieci, a one ją choć mówi do nich tylko po angielsku. Jej zajęcia są jedną wielką zabawą i przygodą! Do pomocy w zajęciach ma sympatycznego kota o słodkim imieniu: Cookie :) (maskotka). Prywatnie jest mamą 2 sympatyczny urwisów.

Ciocia Ewelina – mgr Ewelina Dąbrowska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydział Chemii. Ukończyła również wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Jest osobą bardzo komunikatywną i optymistycznie nastawioną do świata. Dzięki swojemu nastawieniu i konsekwencji w działaniu potrafi dużo osiągnąć w pracy z dziećmi. Pracuje z dziećmi od kilku lat, najpierw swoje doświadczenie zdobywała jako nauczyciel chemii, a od 6 lat jako mama wspaniałej Zuzi. Jej wiedza w dziedzinie opieki nad dziećmi jest ogromna, dzięki temu, że jest ze wszystkim “na czasie” ;)

Ciocia Kasia – mgr Katarzyna Osińska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydział Nauk Społecznych i PIP. Ukończyła również wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Jest pełna pomysłów i konsekwentnie dąży do ich realizacji, czego dowodem jest powstanie i istnienie Przytulnego Kącika- PIERWSZEJ TEGO TYPU PLACÓWKI W KATOWICACH!
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła dzięki praktykom odbytym w różnych szkołach, pod okiem bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry.

Teraz nadal wszystkie zdobywają doświadczenie i codziennie uczą się czegoś nowego od dzieci, z którymi dziennie się bawią, śmieją. Ta praca nam wszystkim przynosi dużo radości i wiary w to, że warto poświęcić dzieciom czas!

Rodzice Zosi

22 listopad, 18:31


Otwórz oryginał

Drodzy Rodzice,
wraz z mężem, a przede wszystkim z naszą córką Zosią, chcielibyśmy gorąco polecić Przytulny Kącik jako cudowne miejsce dla dzieci oraz ich rodziców :).
Zosia rozpoczęła swoją przygodę z Przytulnym Kącikiem w wieku 11 miesięcy. Aktualnie ma 2 lata i 2 miesiące, więc można powiedzieć, że jest już żłobkowym wyjadaczem. Doskonale pamiętam początki i masę wątpliwości, które mieliśmy – czy Zosia nie jest za mała na żłobek, jak będzie reagować na rozstania, jak będzie wyglądało jedzenie w żłobku, jak sobie poradzi w kontaktach z innymi dziećmi, czy Ciocie mają wystarczająco duże serca i doświadczenia do opieki nad naszym ukochanym dzieckiem, czy będzie często chorować itp. Nie chcieliśmy zostawiać dziecka opiekunce, ponieważ nie mieliśmy kontaktu do żadnej sprawdzonej niani, a baliśmy się szukać kogoś „w ciemno”. Szybko okazało się, że tak naprawdę doskonale się stało, że żadnej niani nie udało nam się znaleźć! Uważam, że nikt nie zapewniłby Zosi tylu ciekawych zajęć i możliwości rozwoju, które są w Przytulnym Kąciku – doskonale funkcjonuje to, że dzieci podzielone są na grupy wg wieku i umiejętności, więc potrzebujący snu i spokoju niemowlak nie zderza się z dwulatkiem udającym właśnie lądujący samolot :). Nie do przecenienia jest też kontakt z innymi dziećmi (tak, znamy te liczne teorie, wg których dziecko do trzeciego roku życia nie potrzebuje innych dzieci, a nawet rzekomo nie potrafi wejść z innymi dziećmi w interakcje!). Napawa nas dumą to, jak Zosia potrafi bawić się z innymi dziećmi, co możemy obserwować podczas spotkań z rodziną lub znajomymi.
Bardzo dziękujemy Ciociom za masę sugestii dotyczących wychowania i postępowania z dzieckiem. To dzięki nim Zosia już dawno temu pożegnała się z pieluchą, je całkowicie sama, radzi sobie z ubieraniem i rozbieraniem większości ubrań, a my wiemy jak temperować jej charakter :). Sami na pewno nie bylibyśmy tak śmiali w uczeniu i wymaganiu od Zosi tylu rzeczy!
Najlepsze świadectwo wystawia Przytulnemu Kącikowi sama Zosia, która każdego ranka na pytanie „Jedziemy do dzieci?” odpowiada radosnym okrzykiem „Taaaaaaaaak!”, zaczyna wymieniać wszystkie dzieci z imienia i śpiewa „Hello Zosia”, Hello Maja”… :).
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Sieczkowska

PS. Wrażenia kiedy niespełna dwuletnia Zosia tańczyła z innymi dziećmi podczas akademii z okazji Dnia Matki, a potem przyszła do mnie z laurką – bezcenne! Każdemu rodzicowi tego życzę!