Żłobek i przedszkole
Przytulny Kącik
ul. Kujawska 4a
40-219 Katowice

Szukaj w całym serwisie

Przytulny Kącik

Najczęściej zadawane pytania

10 lipiec, 22:48

Moja córeczka była do tej pory zawsze ze mną, każde (nawet chwilowe) rozstanie mocno przeżywa. Boję się, że nie będzie umiała odnaleźć się w nowym otoczeniu, z dala od mamy.

Pierwsze tygodnie w Klubie są trudne zarówno dla Dzieci jak i Rodziców. Dołożymy wszelkich starań, aby proces adaptacyjny przebiegał łagodnie. Dlatego organizujemy zajęcia adaptacyjne mające na celu przygotowanie Dziecka do wkroczenia w świat Przytulnego Kącika. Podczas tych spotkań Maluchy stopniowo oswajają się z nowym miejscem i nowymi osobami. Dzieci mogą uczestniczyć w tych zajęciach razem z Rodzicami lub opiekunami do momentu, gdy ich Dziecko będzie gotowe na rozstanie.

Moja córka od dłuższego czasu nie śpi w ciągu dnia. W wielu żłobkach “leżakowanie” jest obowiązkowe. Prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie mojego dziecka, leżącego przez godzinę w ciszy i spokoju. Jak ta kwestia rozwiązana jest w Przytulnym Kąciku?

W naszym klubie zamiast „leżakowania” prowadzone są zajęcia wyciszające, podczas których dzieci słuchają spokojnej muzyki, Ciocie czytają i opowiadają bajki. Żadne Dziecko nie jest zmuszane do poobiedniej drzemki. Śpią tylko te Dzieci, które tego potrzebują.

Mój synek ma 3 latka. Zastanawiam się, czy sobie poradzi w samodzielnym wykonywaniu codziennych czynności, takich jak ubieranie się czy mycie rączek.

Osoby opiekujące się dziećmi pomagają im w wykonywaniu codziennych czynności. Jednocześnie starają się zachęcać Maluchy do samodzielności, biorąc pod uwagę wiek i możliwości każdego Dziecka. Wszystko to odbywa się w atmosferze akceptacji i szacunku dla dziecięcych zmagań.

Moje dziecko ma alergię pokarmową. Czy w Przytulnym Kąciku jest możliwe dopasowanie menu do potrzeb małego alergika?

W takich przypadkach, po konsultacjach z Rodzicami, codzienne menu dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Dziecka.

Moja 2-letnia córeczka jest bardzo wrażliwym dzieckiem. W chwilach, gdy jest smutna lub zdenerwowana, lubi się do mnie przytulić. Martwię się, jak poradzi sobie beze mnie.

W naszym klubie staramy się zapewnić ciepłą i rodzinną atmosferę. Ciocie opiekujące się Dziećmi wiedzą, jak ważne dla Dziecka w każdym wieku jest przytulenie oraz okazanie zrozumienia, tak aby czuło się bezpieczne i kochane. Dzięki temu Dziecko może prawidłowo się rozwijać.

Jak zareagują nianie w Przytulnym Kąciku na nagłą chorobę dziecka?

W razie choroby dziecka, zostanie mu udzielona pomoc. Przytulny Kącik natychmiast zawiadomi Rodziców o zaistniałym fakcie. Po poinformowaniu Rodzica lub Opiekuna przez „Przytulny Kącik” o chorobie dziecka Rodzic lub Opiekun zobowiązany jest do niezwłocznego odebrania dziecka. Na życzenie rodziców i za dodatkową opłatą istnieje możliwość wezwania lekarza pediatry do chorego dziecka.

O nas

Prywatny żłobek i przedszkole Przytulny KącikTo miejsce bajkowe. Zostało stworzone specjalnie dla małych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, które wyruszają w pierwszą samodzielną „podróż”.
Przytulny Kącik powstał w 2008 roku jako PIERWSZA TAKA PLACÓWKA W KATOWICACH. Stworzyliśmy go po to, by nawet najmłodsze dzieci mogły mieć „swoje miejsce”, by rodzice — zwłaszcza mamy — mogli nawiązać kontakty z innymi rodzicami, a przy okazji zobaczyć swego malucha wśród rówieśników.

Z czasem po namowach naszych klientów stworzyliśmy również przedszkole! Dzięki temu możemy wprowadzać nasze małe istotki w świat edukacji przedszkolnej. Kluczem do wiedzy jest umiejętność jej przekazywania. U nas nauka przybiera formę zabawy, dzięki czemu Dziecko w naturalny i łatwy sposób poznaje świat.

Przytulny Kącik to miejsce, do którego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy szukają dla swoich pociech bezpieczeństwa, ciepła i życzliwości. Prywatny żłobek i przedszkole „Przytulny Kącik” jest miejscem spotkań i zabawy dla małych i większych dzieci, w którym Rodzice mogą odprężyć się, porozmawiać o wspólnych problemach i doświadczeniach — bez poczucia winy, że mają czas dla siebie kosztem dziecka.

Jesteśmy pod stałą kontrolą
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

w Katowicach.

U nas dobrze i bezpiecznie jest Dziecku i Rodzicom.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

Przytulny Kącik

Utwórz swoją wizytówkę

KADRA

Wszystkie osoby opiekujące się dziećmi w Przytulnym Kąciku, posiadają odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie. Możemy pochwalić się młodą, pełną optymizmu, ciepła i pomysłów kadrą.

Nasze dzieci są pod stałą opieką psychologa.

Ciocie opiekujące się naszymi dziećmi:

Ciocia Ania – mgr Anna Radomska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wydział Nauk Społecznych. Jest osobą radosną, ciepłą, spontaniczną i otwartą na innych, łatwo nawiązująca kontakt z dziećmi. Jest bardzo odpowiedzialna, cierpliwa, sumienna i rzetelna. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyła pracując jako opiekunka. Zajmowała się przez 2 lata rodzeństwem roczną dziewczynką i 3letnim chłopcem.

Ciocia Asia – mgr Joanna Burczyk, zdobyła tytuł magistra z pedagogiki opiekuńczej z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w październiku 2011 roku rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wcześniej pracowała w niepublicznym przedszkolu w Lublinie, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe. Jest przesympatyczną, miłą i uśmiechniętą osobą. Ma wspaniały kontakt z dziećmi :)

Ciocia Gosia- mgr Małgorzata Skrzypczak, jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wydział Opieki Zdrowotnej kierunek położnictwo. Jest bardzo ciepłą i kochającą wszystkie dzieci osobą. Przesympatyczna i zawsze uśmiechnięta bawi się z dziećmi każdego dnia. Podczas zajęć i zabaw, które prowadzi dzieci przeżywają prawdziwą przygodę i odkrywają nowy świat.
Doświadczenie zdobywała podczas bardzo licznych praktyk na oddziałach szpitalnych, pomogła wielu dzidziusiom przyjść na świat, a teraz się nimi opiekuje :D

Ciocia Gabrysia – Gabriela Okwieka, lektor języka angielskiego
z kilkunastoletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ciocia jest fantastyczną osobą, uwielbia dzieci, a one ją choć mówi do nich tylko po angielsku. Jej zajęcia są jedną wielką zabawą i przygodą! Do pomocy w zajęciach ma sympatycznego kota o słodkim imieniu: Cookie :) (maskotka). Prywatnie jest mamą 2 sympatyczny urwisów.

Ciocia Ewelina – mgr Ewelina Dąbrowska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydział Chemii. Ukończyła również wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Jest osobą bardzo komunikatywną i optymistycznie nastawioną do świata. Dzięki swojemu nastawieniu i konsekwencji w działaniu potrafi dużo osiągnąć w pracy z dziećmi. Pracuje z dziećmi od kilku lat, najpierw swoje doświadczenie zdobywała jako nauczyciel chemii, a od 6 lat jako mama wspaniałej Zuzi. Jej wiedza w dziedzinie opieki nad dziećmi jest ogromna, dzięki temu, że jest ze wszystkim “na czasie” ;)

Ciocia Kasia – mgr Katarzyna Osińska absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydział Nauk Społecznych i PIP. Ukończyła również wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Jest pełna pomysłów i konsekwentnie dąży do ich realizacji, czego dowodem jest powstanie i istnienie Przytulnego Kącika- PIERWSZEJ TEGO TYPU PLACÓWKI W KATOWICACH!
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła dzięki praktykom odbytym w różnych szkołach, pod okiem bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry.

Teraz nadal wszystkie zdobywają doświadczenie i codziennie uczą się czegoś nowego od dzieci, z którymi dziennie się bawią, śmieją. Ta praca nam wszystkim przynosi dużo radości i wiary w to, że warto poświęcić dzieciom czas!